Upgrade, výměna pevného disku HDD za SSD - klonování, bez ztráty dat a OS Windows

Přemýšlíte o výměně Vašeho starého, pomalého pevného disku HDD za rychlý SSD nebo Váš stávající pevný disk již odchází a nechete přijít o data?
Chcete přejít z menšího disku na větší a bez jakékoliv změny a ztráty OS Windows? Idealní řešení je klonování, duplikování pevného disku HDD nebo SSD 1:1 bez jakékoliv ztráty dat a změny operačního systému Windows. V tomto případě můžete plynule přejít na disk nový a zachovat tak stávající data a především celý chod operačního systému. Takový disk můžete pak jednoduše vyměnit za nový – klonovaný a pokračovat tak v klidu ve Vaši práci.

dokovaci_stanice_klonovaci_stanice

Kdy je vhodné a za jakých okolností klonovat pevný disk?

– přechod z pomalého pevného disku HDD na SSD (výhradně doporučejeme přechod na SSD u systému Windows 8, 8.1, 10 z hlediska častého vytížení disku)
– chcete-li upgradovat Váš menší pevný disk např. SSD 120 GB na SSD 256 GB
– chcete-li upgradovat Váš menší pevný disk např. HDD 320 GB na HDD 640 GB

– máte-li chycený – načatý stávající disk a chcete všechny data a operační systém přenést na disk nový (z hlediska obavy ze ztráty dat)

Klonování bez ztráty dat a chodu systému je umožněno jak z přechodu z klasického disku HDD na SSD tak naopak. Podmínkou klonování disku je přechod
na disk nový o stejné nebo vyšší velikosti za pomocí speciální klonovací stanice / dokovací stanice, které dokáží kopírovat disky o velikosti 2.5″ a 3.5″. Klonování disku Vám může zabrat několik hodin nebo také 2 dny a to v závislosti na velikosti disku a typu stanice.

TIP:
Problém může nastat při demontáži disku z notebooku, kde nejsou disky běžně přístupné a je potřeba jej rozebrat, doporčujeme zde využít servis notebooků
Pokud máte zájem o klonování disku, můžete také kontaktovat servis: Opravy a servis notebooků i počítačů Praha 6 Řepy INTIGO.CZ

Cresta Social Messenger